Meniny má:
 
.: Slovenská republika :. .: Česká republika :. .: Ostatné zahraničie :. .: Cyklovýlety :.


Posledná aktualizácia:


Upozornenie:


.: Piešťany a okolie ´14 :.

Základné údaje o ceste:

Termín cesty: 1. máj 2014

Navštívené miesta: Vrbové, Krakovany, Podolie, Čachtice, Nové Mesto nad Váhom, Brunovce, Piešťany, Moravany nad Váhom, Ducové-Kostolec, Koplotovce, Hlohovec, vyhliadka Šianec

Druh výletu: cykloturistika, pamiatky, výhľady

Spôsob dopravy: vlaky (ZSSK), bicykel

Počet spolucestujúcich:-
Tip: Pri prehliadaní obrázkov z fotogalérie použite klávesu F11.


Navštívené a odporúčané atrakcie:
 • Vrbové - Atrakciou mestečka, ktoré je rodiskom bývalého kráľa Madagaskaru - Mórica Beňovského, je šikmá veža zvonice. Z pamiatok zaujmú aj kúria Mórica Beňovského, katolícky a evanjelický kostol a synagóga, ktorá je však v dosť schátranom stave.

 • Krakovany - Vinárska obec, ktorej dominuje takzvaný Vinársky dom, postavený úpravou pôvodnej kúrie. Za zmienku určite stojí aj pohľad na oba miestne kostoly.

  Vrbové
  Krakovany

 • Podolie - Park miniatúr so zbierkou 50 modelov najvýznamnejších slovenských historických pamiatok.

 • Čachtice - Malebná obec ležiaca pod zrúcaninou rovnomenného hradu, ktorý je však v súčasnosti pre rekonštrukčné práce zatvorený. V obci zaujme okrem obnoveného námestíčka aj renesančný kaštieľ, ktorý slúži ako múzeum a najmä rímskokatolícky kostol s kamenným opevnením a kamenným oblúkovým mostom.

  Podolie
  Čachtice

 • Nové Mesto nad Váhom - Priemyselné mesto s na slovesnké pomery vcelku veľkým a pekným námestím. Dominantou Nového Mesta je rímskokatolícky kostol Narodenia Panny Márie s opevnením. K pekným pamiatkam mesta patrí aj niekoľko historických budov na hlavnom námestí.

 • Brunovce - Neskororenesančný kaštieľ s charakteristickými cibuľovitými strechami na štyroch nárožných vežiach, verejnosti však nie je prístupný.

  Nové Mesto nad Váhom
  Brunovce

 • Piešťany - Piešťany sú najznámejším kúpeľným mestom na Slovensku, a osobne si myslím, že oprávnene. Poskytujú široké turistické a športové vymožnosti v okolí vodnej nádrže Sĺňava ako aj v rámci peších výletov do okolia. Srdcom Piešťan je Kolonádový most s Kúpeľným ostrovom, v areáli a okolí ktorého sa nachádzajú mnohé nádherné historické stavby, z ktorých vynikajú najmä kúpeľné domy Thermia Palace a Irma. Návštevu historického a kúpeľného centra Piešťan odporúčam !!!

  Piešťany (Kúpeľný ostrov, Kolonádový most)

 • Moravany nad Váhom - Renesančný kaštieľ, verejnosti neprístupný a v súčasnosti žiaľ značne chátrajúci

 • Ducové - Kostolec - Veľkomoravské hradisko, ktoré tvorí veľmožský dvorec s palisádou, bránou a základmi kostola, ležiaci na vyvýšenine v blízkosti obce Ducové. Je vyhlásené za národnú kultúrnu pamiatku. Hradisko Ducové-Kostolec poskytuje nádherné panoramatické výhľady do širokého okolia. Vrele odporúčam !!!

  Moravany nad Váhom
  Ducové - Kostolec

 • Koplotovce - Kaštieľ s protitureckým opevnením a dvoma baštami, slúži ako ubytovacie zariadenie

 • Hlohovec - Z pamiatok vynikajú farský kostol svätého Michala z 13. storočia, komplex kláštora františkánov a empírové divadlo. Dominantu mesta by mohol tvoriť aj miestny zámok ležiaci na vyvýšenej časti mesta, ten je však v značne schátranom stave. Všetkých milovníkov vyhliadok zaujme nádherne obnovená vyhliadka Šianec, ležiaca cca 3 kilometre od Hlohovca, v tesnej blízkosti hlavnej cesty smerom na Sereď. Poskytuje nádherné panoramatické výhľady do širokého okolia a na mesto Hlohovec. Jej návštevu vrele odporúčam!!!

  Koplotovce
  Hlohovec

Celkové hodnotenie výletu:

V širšom okolí Piešťan, ktoré som absolvoval v rámci tohto cyklovýletu je možné nájsť viacero zaujímavých pamiatok a turistických atrakcií. Osobne ma najviac zaujali vyhliadky, ktoré poskytuje hradisko v Ducovom-Kostolci a nádherne obnovená vyhliadka Šianec, ležiaca v blízkosti Hlohovca. Za návštevu určite stojí aj kúpeľná časť Piešťan. Cyklotrasa vedie prevažne rovinatou časťou, jediné väčšie stúpania sa nachádzajú medzi Hlohovcom a Sereďou.

Mapy navštívených miest:

Mapa uskutočneného cyklovýletu Mapa mesta Nové Mesto nad Váhom Mapa mesta
Piešťany
Mapa mesta
Hlohovec

Zaujímavé internetové stránky:

www.vrbove.sk - oficiálne stránky mesta Vrbové
www.krakovany.sk - oficiálne stránky obce Krakovany
www.matusovo-kralovstvo.sk - oficiálne stránky Matúšovho kráľovstva - Parku miniatúr v Podolí
www.cachtice.sk - oficiálne stránky obce Čachtice
www.nove-mesto.sk - oficiálne stránky mesta Nové Mesto nad Váhom
www.obecbrunovce.sk - oficiálne stránky obce Brunovce
www.piestany.sk - oficiálne stránky mesta Piešťany
www.hradiska.sk/2010/07/ducove-kostolec.html - stránky venované hradisku Ducové-Kostolec
www.kastiel.kaplath.com - stránky kaštieľa Koplotovce
www.hlohovec.sk - oficiálne stránky mesta Hlohovec
www.trnava-live.sk/2008/08/02/tip-na-vylet-hlohovec-vyhliadka-sianec - stránky venované vyhliadke Šianec
 
   Autor: Ing. Kristián Václav, vaclav.kristian@gmail.com
© www.fipky.eu5.org - Všetky práva vyhradené!   
Free Web Hosting