Meniny má:
 
.: Slovenská republika :. .: Česká republika :. .: Ostatné zahraničie :. .: Cyklovýlety :.


Posledná aktualizácia:


Upozornenie:


.: Malé Karpaty ´13 :.

Základné údaje o ceste:

Termín cesty: 19. máj 2013

Navštívené miesta: Pezinok, rozhľadňa Veľká homoľa, Modra

Druh výletu: pešia turistika, výhľady, pamiatky

Spôsob dopravy: vlaky (ZSSK), autobus (Modra - Bratislava)

Počet spolucestujúcich: 2
Tip: Pri prehliadaní obrázkov z fotogalérie použite klávesu F11.


Navštívené a odporúčané atrakcie:
 • Pezinok

  Moje osobné hodnotenie: Pezinok je malebné vinárske mestečko s nádhernými výhľadmi na Malé Karpaty. K najkrajším miestam Pezinka patrí Radničné námestie s budovou Starej radnice, Mariánskym stĺpom, Dolným a evanjelickým kostolom. Z pamiatok mesta taktiež zaujmú rímskokatolícky farský kostol a kapucínsky kostol. Hoci je Pezinok malé mesto, zaujme Vás svojou malebnosťou a je jedným z východiskových miest na turistické trasy po Malých Karpatoch.

  Pezinok (Radnica, Dolný kostol)

 • Rozhľadňa Veľká homoľa

  Moje osobné hodnotenie: 20 metrov vysoká drevená rozhľadňa, ležiaca na 709 metrov vysokom rovnomennom vrchu Veľká homoľa, poskytuje pekné panoramatické výhľady na široké okolie Malých Karpát. Asi najkrajším výhľadom je výhľad na najvyšší vrch Malých Karpát - vrch Vysoká a na mesto Pezinok. Menšou nevýhodou rozhľadne Veľká homoľa je, že za väčšieho vetra cítiť na najvyššej vyhliadkovej plošine značné kývanie drevenej konštrukcie rozhľadne, z čoho som mal naozaj zlý pocit, a to som už prešiel množstvo rozhľadní a vyhliadkových veží. Aj vzhľadom na tento drobný nedostatok, návštevu Veľkej homole však vrele odporúčam.

  Rozhľadňa Veľká homoľa a výhľad z nej

 • Modra

  Moje osobné hodnotenie: Podobne ako Pezinok aj Modra je malá ale malebná a taktiež je jedným zo základných východiskových miest na turistické trasy do Malých Karpát. V porovnaní s Pezinkom je ešte menšia a malebnejšia. Väčšinu modranských pamiatok nájdete v samotnom centre mesta na Štúrovej ulici, kde sa na malom priestore nachádzajú Horná brána, Pamätník Ľudovíta Štúra, katolícky kostol, dva evanjelické kostoly a niekoľko meštiackych domov. V tesnej blízkosti Štúrovej ulice sa nachádza Kruhová bašta, ktorá je pozostatkom mestského opevnenia. Medzi Modrou a Veľkou homoľou sa nachádza chatková oblasť Modra Harmónia, kde nájdete okrem množstva kongresových centier aj množstvo nádherných historických viliek.

  Modra (Námestie, Horná brána)
Celkové hodnotenie výletu:

Trasa Pezinok - Veľká homoľa - Modra je jedna z najklasickejších a najznámejších turistických trás vedúca Malými Karpatmi a určite stojí za návštevu. Začiatok (prechod celým Pezinkom) a koniec trasy (cesta od Harmónie do Modry) tejto cca 6 hodinovej trasy sú dosť zdĺhavé nudné, avšak zvyšná časť trasy je vcelku pekná a poskytuje niekoľko nádherných panoramatických výhľadov. K najkrajším častiam trasy patrí okolie vodnej nádrže Kučišdorf, skalné útvary Traja jazdci a panoramatické výhľady z rozhľadne Veľká homoľa. Počas cesty je možné osviežiť a najesť sa na Zochovej chate resp. v protiľahlej Furmanskej krčme, ktorá je postavená v štýle drevenej koliby, avšak najmä pri tej skôr menovanej si budete musieť riadne siahnuť do vrecka - taká veľká čapovaná kofola tu stojí 1,70 €. Odmenou za prejdenú cca 6 hodinovú trasu Vám bude návšteva Modry a posedenie v jednej z mnohých miestnych kaviarní a cukrární.

Mapy navštívených miest:

Mapa turistických trás Malých Karpatov Pezinok - Schematická mapa mesta Modra - Schematická mapa mesta Mapa železničných tratí na Slovensku

Zaujímavé internetové stránky:

www.pezinok.sk - oficiálne stránky mesta Pezinok
www.modra.sk - oficiálne stránky mesta Modra
www.visitmodra.sk - turistický portál mesta Modra
 
   Autor: Ing. Kristián Václav, vaclav.kristian@gmail.com
© www.fipky.eu5.org - Všetky práva vyhradené!   
Free Web Hosting