Meniny má:
 
.: Slovenská republika :. .: Česká republika :. .: Ostatné zahraničie :. .: Cyklovýlety :.


Posledná aktualizácia:


Upozornenie:


.: Horná Nitra ´13 :.

Základné údaje o ceste:

Termín cesty: 20. apríl 2013

Navštívené miesta: Bojnice, Prievidza, Topoľčany

Druh výletu: mestská turistika, pamiatky

Spôsob dopravy: vlaky (ZSSK), autobus (Prievidza - Bojnice)

Počet spolucestujúcich: -
Tip: Pri prehliadaní obrázkov z fotogalérie použite klávesu F11.


Navštívené a odporúčané atrakcie:
 • Bojnice

  Moje osobné hodnotenie: Toto malé mestečko osobne považujem za jednu z perál slovenského turizmu, pretože tu na malej ploche nájdete najromantickejší slovenský zámok, zoologickú záhradu, kúpele, kúpalisko, jaskyňu, sokoliarov a niekoľko menších, najmä detských atrakcií. Najväčšou atrakciou Bojníc je romantický neogotický zámok, v ktorom sa okrem tradičných prehliadok koná množstvom špeciálnych a tematických akcií. K najznámejším patrí medzinárodný festival duchov a strašidiel, ktorý sa koná v máji. Komu sa nechce absolvovať prehliadka zámku, môže sa bezplatne poprechádzať na jeho nádvorí a v blízkosti zámku, kde sa nachádza množstvo chodníkov a oddychových miest s lavičkami. Navštíviť Bojnice sa určite oplatí. Pre ich návštevu Vám odporúčam vyhradiť si minimálne pol dňa a nevynechať prehliadku zámku a najmä miestnej zoologickej záhrady, čo ocenia najmä detskí návštevníci. V lete je veľmi obľúbenou atrakciou mesta aj termálne kúpalisko Čajka.

  Zámok Bojnice

 • Prievidza

  Moje osobné hodnotenie: Prievidza, podobne ako väčšina bežných slovenských "sídliskových" miest, nie je bohatá na historické pamiatky a turistické atrakcie. K najvýznamnejším pamiatkam mesta, ktoré sa oplatí vidieť patria najmä kostoly - piaristický kostol s kláštorom, kostol sv. Bartolomeja a najmä neskororománsky kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Na banícku tradíciu mesta nadväzuje Hornonitrianske múzeum, ktoré je z pohľadu turizmu otvorené trochu nelogicky, iba cez pracovné dni. Merať cestu do Prievidze kvôli pamiatkam a atrakciám sa neoplatí, návštevu Prievidze je však veľmi dobré skombinovať s návštevou 30 minút pešej chôdze vzdialených Bojníc.

  Piaristický kostol a kláštor
  Kostol sv. Bartolomeja

 • Topoľčany

  Moje osobné hodnotenie: Najkrajšou časťou tohto "pivárskeho" mesta je historické štvorcové námestie M.R. Štefánika, ktoré je naozaj veľmi pekné a stojí za návštevu. K jeho najkrajším objektom patrí budova radnice a neskorobarokový rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie. Zvyšné časti mesta nie sú turisticky zaujímavé, preto Vám stačí na návštevu Topoľčian vyhradiť si maximálne 1 hodinu Vášho času.

  Budova radnice
  Kostol Nanebovzatia Panny Márie
Mapy navštívených miest:

Bojnice - Mapa mesta Prievidza - Mapa mesta Topoľčany - Mapa mesta Mapa železničných tratí v SR

Zaujímavé internetové stránky:

www.bojnice.eu - turistický portál regiónu Horná Nitra
www.bojnice.sk - oficiálne stránky mesta Bojnice
www.bojnicecastle.sk - oficiálne stránky zámku Bojnice
www.prievidza.sk - oficiálne stránky mesta Prievidza
www.zpc.prievidza.sk - stránky venované Zlatej prievidzskej ceste
www.topolcany.sk - oficiálne stránky mesta Topoľčany
 
   Autor: Ing. Kristián Václav, vaclav.kristian@gmail.com
© www.fipky.eu5.org - Všetky práva vyhradené!   
Free Web Hosting